ანრიდი სანაია - საბჭოთა რეჟიმის წინააღმდეგ მებრძოლი
ანრიდი (ბუჭა) პავლეს ძე სანაია (დ. 1937 წ. ზუგდიდი) - დისიდენტი, “საქართველოს დამოუკიდებლობისათვის მებრძოლი ახალგაზრდული ორგანიზაციის“ დამფუძნებელი და ანტისაბჭოთა მოძრაობის ლიდერი ზუგდიდში. მამა – აგრონომი, დედა – დიასახლისი.
დამარცხების ფასი: ბელარუსის 2020 წლის პროტესტის გაკვეთილები
2020 წლის აგვისტოში დაწყებული საპროტესტო ტალღა ბელარუსის უახლესი ისტორიის ერთ-ერთ მნიშვნელოვან მოვლენად იქცა. მასობრივი დემონსტრაციები, რომლებიც საპრეზიდენტო არჩევნების შედეგების გაყალბების ბრალდებით დაიწყო, მალევე გადაიზარდა ფართომასშტაბიან პოლიტიკურ და სოციალურ  მოძრაობაში, რასაც დემოკრატიული ც
შერიგების ილუზია: რუსეთის სტრატეგიული ხაფანგი აფხაზეთში
15 ნოემბერს რუსეთ-აფხაზეთის საინვესტიციო ხელშეკრულების წინააღმდეგ გამოსულმა დემონსტრანტებმა ე.წ. სამთავრობო შენობების კომპლექსის გარშემო აღმართული ღობე მოანგრიეს და "პარლამენტისა" და "პრეზიდენტის ადმინისტრაციის" შენობები <a href="https://www.radiotavisupl
საქართველოს 2024 წლის საპარლამენტო არჩევნები - კრემლის რეაქცია
რუსეთის მთავრობის ოფიციალური პირები გამოხატავენ ოპტიმიზმს დიპლომატიური ურთიერთობების გაღრმავების კუთხით, ენერგეტიკის, ვაჭრობისა და ტურიზმის სფეროებში ეკონომიკური კავშირების გაფართოების სურვილთან ერთად. რუსული მედია და ოფიციალური პირები საუბრობენ საქართველოსთან ურთიერთობების "გადატვირთვაზე”, რაც ქ
სპორტი და პოლიტიკა
აღნიშნული ბლოგის მიზანია იმის ჩვენება, რა გავლენა მოახდინეს ქართველმა სპორტსმენებმა საპარლამენტო საქმიანობაში ბოლო 20 წლის განმავლობაში, როგორი იყო მათი აქტიურობის ხარისხი და რა პოზიტიური ცვლილებები მოხდა.
ტრაგედიით მანიპულირება, როგორც შიდა პოლიტიკის განუყოფელი ნაწილი
პარტია “ქართული ოცნება”, ბანერების საშუალებით, ამომრჩევლის მანიპულირებისა და დილემის წინაშე დაყენების პრაქტიკას 2024 წელსაც აქტიურად იყენებს.
"დოჟდის" ინტერვიუ ნინო ქათამაძესთან
9 ივნისს ტელეკომპანია “დოჟდმა” ქართველ მომღერალთან, ნინო ქათამაძესთან ინტერვიუ გამოაქვეყნა, რომელიც ეხებოდა რუსების მიმართ დამოკიდებულებას, საქართველოში მიმდინარე პროცესებსა და ბრძოლას თავისუფლებისთვის.
პუტინის მიერ საქართველოს ისტორიის რევიზიონიზმი 2008 წლის ომის შემდეგ
ბოლო დღეებია, მედიის ყურადღების ცენტრში მოექცა რუსეთის პრეზიდენტის, ვლადიმირ პუტინის 2024 წლის 8 თებერვლის ინტერვიუ ამერიკელ ჟურნალისტ ტაკერ კარლსონთან.