ანრიდი (ბუჭა) პავლეს ძე სანაია (დ. 1937 წ. ზუგდიდი) - დისიდენტი, “საქართველოს დამოუკიდებლობისათვის მებრძოლი ახალგაზრდული ორგანიზაციის“ დამფუძნებელი და ანტისაბჭოთა მოძრაობის ლიდერი ზუგდიდში. მამა – აგრონომი, დედა – დიასახლისი.
დეტალურად2020 წლის აგვისტოში დაწყებული საპროტესტო ტალღა ბელარუსის უახლესი ისტორიის ერთ-ერთ მნიშვნელოვან მოვლენად იქცა. მასობრივი დემონსტრაციები, რომლებიც საპრეზიდენტო არჩევნების შედეგების გაყალბების ბრალდებით დაიწყო, მალევე გადაიზარდა ფართომასშტაბიან პოლიტიკურ და სოციალურ მოძრაობაში, რასაც დემოკრატიული ც
დეტალურად15 ნოემბერს რუსეთ-აფხაზეთის საინვესტიციო ხელშეკრულების წინააღმდეგ გამოსულმა დემონსტრანტებმა ე.წ. სამთავრობო შენობების კომპლექსის გარშემო აღმართული ღობე მოანგრიეს და "პარლამენტისა" და "პრეზიდენტის ადმინისტრაციის" შენობები <a href="https://www.radiotavisupl
დეტალურადრუსეთის მთავრობის ოფიციალური პირები გამოხატავენ ოპტიმიზმს დიპლომატიური ურთიერთობების გაღრმავების კუთხით, ენერგეტიკის, ვაჭრობისა და ტურიზმის სფეროებში ეკონომიკური კავშირების გაფართოების სურვილთან ერთად. რუსული მედია და ოფიციალური პირები საუბრობენ საქართველოსთან ურთიერთობების "გადატვირთვაზე”, რაც ქ
დეტალურადაღნიშნული ბლოგის მიზანია იმის ჩვენება, რა გავლენა მოახდინეს ქართველმა სპორტსმენებმა საპარლამენტო საქმიანობაში ბოლო 20 წლის განმავლობაში, როგორი იყო მათი აქტიურობის ხარისხი და რა პოზიტიური ცვლილებები მოხდა.
დეტალურადპარტია “ქართული ოცნება”, ბანერების საშუალებით, ამომრჩევლის მანიპულირებისა და დილემის წინაშე დაყენების პრაქტიკას 2024 წელსაც აქტიურად იყენებს.
დეტალურად9 ივნისს ტელეკომპანია “დოჟდმა” ქართველ მომღერალთან, ნინო ქათამაძესთან ინტერვიუ გამოაქვეყნა, რომელიც ეხებოდა რუსების მიმართ დამოკიდებულებას, საქართველოში მიმდინარე პროცესებსა და ბრძოლას თავისუფლებისთვის.
დეტალურადბოლო დღეებია, მედიის ყურადღების ცენტრში მოექცა რუსეთის პრეზიდენტის, ვლადიმირ პუტინის 2024 წლის 8 თებერვლის ინტერვიუ ამერიკელ ჟურნალისტ ტაკერ კარლსონთან.
დეტალურად2022 წლის 30 ნოემბერს რუსეთის კულტურის სამინისტრომ გამოაქვეყნა 2023 წლისთვის კინ
დეტალურადპოპულარულმა ოპოზიციონერმა ბლოგერმა, მაქსიმ კაცმა (1,5 მილიონი გამომწერი Youtube არხზე), რომელიც 2022 წლიდან რუსეთის ფედერაციაში „უცხოეთის აგენტადაა“ გამოცხადებული და ისრაელშია ემიგრირებული, საკუთარ არხზე განიხილა ვლადიმირ პუტინის მიერ 21 სექტემბერს გამოცხადებული, ნაწილობრივი მობილიზაცია