სამხრეთ ოსეთსა და რუსეთის მიერ ოკუპირებული დონბასს ბევრი საერთო აქვს: ისინი მოსკოვის დე ფაქტო პროტექტორატებს წარმოადგენენ, თუმცა სახელმწიფოებად გვაჩვენებენ თავს. მათ რუსეთისგან არამხოლოდ სამხედრო, არამედ ფინანსური მხარდაჭერაც აქვთ.
დეტალურადdamoukidebloba.com გთავაზობთ საერთაშორისო საგამოძიებო საზოგადოების "informnapalm.org"-ის
დეტალურადვიკიპედიის თანადამფუძნებელი, ჯიმ უელში, ახალი პორტალის - „ვიკიტრიბუნას“ შექმნას გეგმავს, რომლის მიზანი დეზინფორმაციის წინააღმდეგ ბრძოლა იქნება. მისი თქმით, პლატფორმა პროფესიონალი ჟურნალისტებისა და მოხალისეების ერთობლივი მუშაობის იდეაზეა დაფუძნებული. ჯიმ უელში საზოგადოებრივი კომპანიებისგანაც ელის
დეტალურადსაერთაშორისო საინფორმაციო სააგენტო „როიტერსმა“ გასულ კვირას კრემლის მიერ მართული კვლევითი ორგანიზაციის შესახებ სტატია გამოაქვეყნა, სადაც მას აშშ-ის სადაზვერვო სამსახურის ანონიმური წყაროები აშშ-ის არჩევნებში პუტინის პოლიტიკის გამტარებლად მოიხსენიებენ.
დეტალურადკრისტიან კერილის წინამდებარე სტატია გამოქვეყნდა <a href="https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.washingtonpost.com%2Fnews%2Fdemocracy-post%2Fwp%2F2017%2F04%2F05%2Fif-you-want-to-see-russian-information-warfare-at-its-worst-visit-these-countries%2F%3Futm_term%3D.5015d9486f91&
დეტალურადნაშრომი, RAND-ის კორპორაციის მკვლევრის აშშ-ს წარმომადგენელთა პალატის შეიარაღებული ძალების კომიტეტის წინაშე წარდგენილი მოხსენების შემოკლებული ვარიანტია. ნაშრომი ეხება, რუსეთის ჰიბრიდული ომის დამახასიათებელი ნიშნების გამორკვევას, მიზნების ამოცნობასა და წინააღმდეგობის სტრატეგიე
დეტალურად23 მარტს, რუსულმა საზოგადოებრივმა პროექტმა - „გუნდმა 29“-მ გამოაქვეყნა სტატია ექვსი ქალის შესახებ, რომლებიც რუსეთში სასჯელს იხდიან „სახელმწიფოს ღალატისთვის“. საქმე ეხება ქალებს, რომლებმაც
დეტალურადვლადიმირ ჰორბულინი უკრაინის ერთ-ერთი ყველაზე გამოჩენილი სახელმწიფო მოხელეა. ის მნიშვნელოვანი ფიგურა იყო საბჭოთა კავშირის დაშლის შემდეგ უკრაინის დემოკრატიისკენ მშვიდობიანი ტრანზაციის პროცესში.
დეტალურადრუსეთი აძლიერებს სამხედრო ყოფნას საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორებზე – მოპოვებული იქნა მტკიცებულებები С-300 საზენიტო-სარაკეტო სისტემების დამატებითი საშუალებების აფხაზეთში განთავსების შესახებ.
დეტალურად24 სექტემბერს ხარკოვის ერთ-ერთმა საინფორმაციო სააგენტომ მცდარი ინფორმაცია გაავრცელა უკრაინის პრეზიდენტის- პეტრო პოროშენკოს შესახებ, თითქოს მას ალკოჰოლის გადაჭარბებული დოზის გამო კიევი-მოსკოვის რეისი დაატოვებინეს. უკრაინულმა საიტმა Stopfake-მა, რომელიც ყალბ ინფორმაციას ააშკარავებს, ნაბიჯ-ნაბიჯ აუხ