კულტურული პროპაგანდა საგარეო-პოლიტიკური პროპაგანდის წარმოების ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი კომპონენტია. მაგალითად, მეორე მსოფლიო ომის დასრულების შემდეგ, საბჭოთა კავშირის საგარეო-პოლიტიკური პროპაგანდა საზღვარგარეთის ქვეყნებთან კულტურული ურთიერთობების სახელმწიფო კომიტეტის ხელში იყო.
დეტალურად„რუსეთის „გაყინულ ზონაში“- მცოცავი საზღვარი საქართველოსთან“
დეტალურადსტალინის რელიგიური პოლიტიკას ათასობით ქართველი სასულიერო პირი შეეწირა. მღვდლებს საკუთარი რელიგიური ვალდებულებების შესრულების გამო ასახლებდნენ და ხვრეტდნენ. კომუნისტების რეპრესიული პოლიტიკის ერთ-ერთი მსხვერპლი იყო არქიმანდრიტი პიმენ დაშნიანიც, რომელიც ცაგერის რაიონისა და ქვემო სავენთის სოფლებში ბა
დეტალურადსაქართველოში არჩევნების ისტორია იწყება 1919 წლის თებერვლიდან, როდესაც ქვეყნის მოსახლეობამ პირველად აირჩია საკანონმდებლო ორგანო - დამფუძნებელი კრება.
დეტალურად2016 წლის 9 აგვისტოს ნინო ბურჯანაძემ, საინიციატივო ჯგუფთან (მ. აჩბა, ბ. ბაკურაძე, გ. ახვლედიანი, დ. ლორთქიფანიძე, ლ. ჩქარეული, გრ. ბარამიძე, ბ. დანელია, ბ. პეტრიაშვილი, თ. ზურაშვილი) ერთად საქართველოს პარლამენტში განაცხადი შეიტანა კონსტიტუციაში საქართველოს უბლოკო სტატუსის განსაზღვრის შესახებ რეფ
დეტალურადრუსეთის ფედერაცია სულ უფრო ეფექტიანად იყენებს პროპაგანდას, როგორც იარაღს სხვადასხვა ქვეყნებში საკუთარი ინტერესების გასატარებლად. ამ მხრივ, არც საქართველოა გამონაკლისი.
დეტალურადსაქართველო-რუსეთის 2008 წლის ომის შესახებ "ამერიკის ხმის" ქართულ რედაქციასთან ინტერვიუში შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის სანქციების კოორდინატორმა, სახელმწიფო მდივნის ყოფილმა მოადგილემ დენიელ ფრიდმა ისაუბრა.
დეტალურადდიდი ტერორის სტატისტიკა საქართველოში - 1937-1938 წლები. ამ წლებში, საქართველოში სულ რეპრესირებულ იქნა 29051 პირი. აქედან სასჯელის უმაღლესი ზომა, დახვრეტა მიესაჯა 14372 ადამიანს და სხვა სასჯელის ზომა (გადასახლება) 14679 პიროვნებას. წყარო: ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტი