ბარბაროსები ჭიშკარს შიგნით
დასავლეთი პუტინის პროპაგანდის ხაფანგში
რუსეთის „გაყინულ ზონაში“- მცოცავი საზღვარი საქართველოსთან
„რუსეთის „გაყინულ ზონაში“- მცოცავი საზღვარი საქართველოსთან“
მღვდელი,რომელიც საბჭოთა კავშირის დროს ბავშვების ნათლობისთვის დახვრიტეს
სტალინის რელიგიური პოლიტიკას ათასობით ქართველი სასულიერო პირი შეეწირა. მღვდლებს საკუთარი რელიგიური ვალდებულებების შესრულების გამო ასახლებდნენ და ხვრეტდნენ. კომუნისტების რეპრესიული პოლიტიკის ერთ-ერთი მსხვერპლი იყო არქიმანდრიტი პიმენ დაშნიანიც, რომელიც ცაგერის რაიონისა და ქვემო სავენთის სოფლებში ბა
არჩევნების ისტორია საქართველოში (1918-2016)
საქართველოში არჩევნების ისტორია იწყება 1919 წლის თებერვლიდან, როდესაც ქვეყნის მოსახლეობამ პირველად აირჩია საკანონმდებლო ორგანო - დამფუძნებელი კრება.
„უბლოკო სტატუსი“
2016 წლის 9 აგვისტოს ნინო ბურჯანაძემ, საინიციატივო ჯგუფთან (მ. აჩბა, ბ. ბაკურაძე, გ. ახვლედიანი, დ. ლორთქიფანიძე, ლ. ჩქარეული, გრ. ბარამიძე,  ბ. დანელია, ბ. პეტრიაშვილი, თ. ზურაშვილი) ერთად საქართველოს პარლამენტში განაცხადი შეიტანა კონსტიტუციაში საქართველოს უბლოკო სტატუსის განსაზღვრის შესახებ რეფ
კრემლის საინფორმაციო ომი საქართველოს წინააღმდეგ: პროპაგანდასთან ბრძოლის სახელმწიფო პოლიტიკის აუცილებლობა
რუსეთის ფედერაცია სულ უფრო ეფექტიანად იყენებს პროპაგანდას, როგორც იარაღს სხვადასხვა ქვეყნებში საკუთარი ინტერესების გასატარებლად. ამ მხრივ, არც საქართველოა გამონაკლისი.
„ომი გარდაუვალი არ იყო, მაგრამ რუსეთს უნდოდა, ის მომხდარიყო"-დენიელ ფრიდი
საქართველო-რუსეთის 2008 წლის ომის შესახებ "ამერიკის ხმის" ქართულ რედაქციასთან ინტერვიუში შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის სანქციების კოორდინატორმა, სახელმწიფო მდივნის ყოფილმა მოადგილემ დენიელ ფრიდმა ისაუბრა.
დიდი ტერორის სტატისტიკა საქართველოში - 1937-1938 წლები
დიდი ტერორის სტატისტიკა საქართველოში - 1937-1938 წლები. ამ წლებში, საქართველოში სულ რეპრესირებულ იქნა 29051 პირი. აქედან სასჯელის უმაღლესი ზომა, დახვრეტა მიესაჯა 14372 ადამიანს და სხვა სასჯელის ზომა (გადასახლება) 14679 პიროვნებას. წყარო: ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტი