ანალიტიკოსები ევროპაში საფრანგეთში, ჰოლანდიასა და გერმანიაში დაგეგმილ არჩევნებზე ამახვილებენ ყურადღებას და ყალბი საინფორმაციო ნაკადის გაძლიერებას ვარაუდობენ. მათი თქმით, ყალბი ინფორმაციის გავრცელება პიკს სწორედ არჩევნების წინა პერიოდში აღწე
დეტალურადსაგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ მომზადდა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ადამიანის უფლებათა მდგომარეობის შესახებ 2016 წლის მეოთხე კვარტალური ანგარიში. ანგარიში მოიცავს 2016 წლის ოქტომბერი-დეკემბრის პერიოდს და მასში ასახულია აღნიშნულ პერიოდში საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ადამიანის უფლე
დეტალურადსაერთაშორისო საზოგადოების, მათ შორის საქართველოს ერთ-ერთი მთავარი გამოწვევა რუსული პროპაგანდაა. კრემლი მიზანმიმართულად ავრცელებს დეზინფორმაციას, რათა სამიზნე ქვეყნებში საკუთარი პოზიციები და გავლენა გააძლიეროს.
დეტალურადDamoukidebloba.com სტატიების რამდენიმე სერიაში გთავაზობთ საქართველოში რუსული პროპაგანდის საერთო მახასიათებლების აღწერას, დეზინფორმაციის წყაროებს და საშუალებებს, რომლებიც დაგეხმარებათ ნამდვილი და ყალბი ინფორმაცია ერთმანეთისგან გამიჯნოთ.
დეტალურადბოლო პერიოდში, პოლიტიკურ დისკუსიებში ყალბი ინფორმაციის წინააღმდეგ ბრძოლის მეთოდების შემუშავება ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი და აქტუალური საკითხია. ბევრ ქვეყანაში კიბერ უსაფრთხოების სახელმწიფო უწყებებში საერთაშორისო და ეროვნული სტრატეგიები მუშავდება დეზინფორმაციასთან საბრძოლველად. რადგანაც მედია
დეტალურადსაერთაშორისო საზოგადოების, მათ შორის საქართველოს ერთ-ერთი მთავარი გამოწვევა რუსული პროპაგანდაა. კრემლი მიზანმიმართულად ავრცელებს დეზინფორმაციას სხვადასხვა ქვეყნებში, რათა სამიზნე ქვეყნებში საკუთარი პოზიციები და გავლენა გააძლიეროს. დეზინფორმაციის გავრცელების ერთ-ერთ მთავარ
დეტალურადსაქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ადამიანის უფლებათა მდგომარეობით დაინტერესდა ამერიკის წამყვანი გამოცემა -CNN და ვრცელი <a href="http://edition.cnn.com/2017/01/09/europe/georgia-south-ossetia-russia-border/index.html?sr=fbCNN010917georgia-south-ossetia-russia-borde
დეტალურადჰაკერული შემოტევებისა და ყალბი ინფორმაციების გავრცელების მატება, რომელსაც „საინფორმაციო ომს“ უწოდებენ, ერთ-ერთი ყველაზე ხშირად განხილვადი საკითხია როგორც აშშ-ში, ასევე დანარჩენ მსოფლიოშიც. ანალიტიკოსები რუსეთის პროპაგანდის როლს ხედავენ ამერიკის საპრეზიდენტო არჩევნების შედეგებშიც, ამიტომაც მედიის
დეტალურადსაგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ მომზადდა საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ადამიანის უფლებათა მდგომარეობის შესახებ 2016 წლის მესამე კვარტალური ანგარიში. ანგარიში მოიცავს 2016 წლის ივლისი-სექტემბრის პერიოდს და მასში ასახულია აღნიშნულ პერიოდში საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე ადამიანის უფლება
დეტალურად23 ნოემბერს, ევროპის პარლამენტმა (ევროპარლამენტი) მიიღო რეზოლუცია, რომელიც ვრცლად განიხილავს ევროკავშირის წინააღმდეგ მიმართულ პროპაგანდას და მის წინააღმდეგ სათანადო ზომების გატარებისკენ მოუწოდებს ევროკავშირის ინსტიტუტებს.